FunPlus (Artı Eğlence) Abonelik Koşulları

Son Güncelleme: 1 Nisan 2023 

FunPlus (Artı Eğlence)’ın bazı oyunları, abonelik hizmetleri sunabilir. Bir oyun aboneliği satın aldığınız takdirde satın alma düğmesine tıklayarak FunPlus (Artı Eğlence)’ın, abonelik hizmetlerini tarafınıza hemen sağlamaya başlamasını talep etmiş ve bizimle süreli bir abonelik sözleşmesi imzaladığınızı anlamış olursunuz. Bu Abonelik Koşulları (“Abonelik Koşulları”) oyunlarımızın (“Oyun(lar)”) abonelik hizmetleri (“Abonelik”) için geçerlidir. 

Kullanım Koşullarımız ve Gizlilik Politikamız ile bu Abonelik Koşulları ve bu belgelerin her birinde atıfta bulunulan tüm ek koşullar ve diğer belgeler (topluca “Koşullar”), Aboneliği ve Oyunu kullanımınızı düzenler. Bu politikaların her birini dikkatlice okumalısınız. 

Bu Abonelik Koşullarında kullanılan ancak tanımlanmayan büyük harfle yazılan terimler, Kullanım Koşullarımızda kendilerine verilen anlamı ifade edecektir. Bu Abonelik Koşulları ile Kullanım Koşullarımız ve Gizlilik Politikamız arasında bir ihtilaf olması durumunda, Aboneliğinizin kullanımıyla ilgili olarak Kullanım Koşulları ve Gizlilik Politikası geçerli olacaktır.

Bu Koşullar, tarafınızla tarafımız aramızda yasal olarak bağlayıcı bir sözleşme oluşturur. Oyuna ve Aboneliğe erişerek veya bunları kullanarak bu Koşulları kabul edip onaylamış olursunuz. Bu Koşulları kabul etmiyorsanız, bir Aboneliğe veya Oyuna erişmeyin, satın almayın veya kullanmayın.    

Oyunlarımız için Apple veya Google gibi üçüncü taraf bir platform üzerinden bir Abonelik hizmeti satın aldığınız takdirde platform, abonelik ücretlerini sizden tahsil edecektir ve ilgili platformun ödeme ve abonelik hüküm ve koşulları geçerli olacaktır. Ek bilgi için lütfen ilgili platformun ödeme hüküm ve koşullarını inceleyin.

1. HAKKINIZDA

1.1 Aboneliği kullanarak en az 18 yaşında olduğunuzu veya 18 yaşından küçükseniz bu Koşulları ebeveyn(ler)iniz veya veli(leri)nizle birlikte incelediğinizi ve onların sizin adınıza bu Koşulları kabul ettiğini ve bunlara uymanız konusunda tüm sorumluluğu üstlendiğini kabul etmiş olursunuz. Bir ebeveyn/veli tarafından çocuğunun, Oyunlarımıza veya bir Aboneliğe kaydolurken yaşını yanlış beyan ettiği konusunda bilgilendirilirsek bildirimde bulunan kişinin gerçekten o çocuğun ebeveyni veya velisi olduğuna dair bizi tatmin edecek bilgilere sahip olmamız koşuluyla ilgili hesabı askıya alırız. 

2. BİZ KİMİZ

2.1 İsviçre’de kayıtlı bir şirket olan ve Bahnhofstrasse 2, 6300 Zug, Switzerland adresinde bulunan FunPlus International AG şirketiyiz. Bu Koşullarda bize yapılan tüm atıflar, aksi belirtilmedikçe bağlı ve yan şirketlerimizi de kapsamış sayılır.   

2.2 Bizimle support@FunPlus.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.  

3. KOŞULLARDA YAPILACAK DEĞİŞİKLİKLER

3.1 Bu Koşulları zaman zaman, örneğin yürürlükteki kanunlarla uyumlu kalmamızı sağlamak veya Abonelikte yaptığımız herhangi bir değişikliği yansıtmak için veya başka bir amaçla değiştirebiliriz. Hizmetlerimizden herhangi birini kullanmadan önce Koşulları düzenli olarak kontrol etmek sizin sorumluluğunuzdadır. Değişiklik tarihinden itibaren Hizmetlerimizi kullanmaya devam etmeniz, değiştirilen Koşulları kabul ettiğiniz anlamına gelecektir.  

4. ABONELİK VE ÜCRET

4.1 Abonelik için geçerli ücret ve süre, Aboneliği sipariş etmeden önce veya sipariş ettiğinizde görüntülenecektir. 

4.2 Aboneliğinizin fiyatını düşürmeye karar verirsek mevcut tüm Abonelikleriniz otomatik olarak düşük fiyattan yenilenecektir.

4.3 Otomatik yenilenebilir Aboneliğinizin fiyatını artırmaya karar verirsek mevcut aboneler için fiyatları koruma hakkımızı saklı tutarız. Fiyatları korumadan bir aboneliğin fiyatını artırırsak Apple veya Google gibi platformlar, daha yüksek fiyattan onayınızı almak üzere mevcut aboneleri e-posta ve anlık bildirimler yoluyla otomatik olarak bilgilendirecektir. Mevcut tüm abonelerin, bir sonraki yenileme tarihinden önce yeni fiyatı kabul etmeleri gerekmektedir. Yeni fiyatı kabul etmediğiniz veya herhangi bir işlem yapmadığınız takdirde aboneliğiniz mevcut fatura döneminizin sonunda sona erecektir. Bu bildirimlerin zamanlaması Aboneliğin süresine bağlı olacaktır ve platformun kullanım koşullarına göre gerekli asgari bildirime tabi olacaktır.

4.4 Oyunlarımız zaman zaman mevcut bir Aboneliği olan veya bir abonelik başlatmayı kabul eden oyunculara tek seferlik veya sınırlı süreli bir bonus sunabilir. Genellikle “bonus” öğeleri olarak işaretlenecek olan bu öğeler, devam eden aboneliğinizin bir parçası olmayacaktır.

5. OTOMATİK YENİLEME VE ÖDEME

5.1 Otomatik yenilemeyi seçerseniz, siz aboneliğinizi iptal edene kadar hesabınızdan Abonelik için periyodik olarak ücret alınmaya devam edilecektir. Bir Aboneliğe kaydolduğunuzda tercih ettiğiniz ödeme yöntemini belirlemeli ve bu yöntem hakkında bilgi vermelisiniz; verdiğiniz bilgiler eksiksiz ve doğru olmalıdır ve bu bilgileri güncel tutmak sizin sorumluluğunuzdadır. Bunu yapmamanız, Aboneliğe erişiminizin askıya alınmasına veya iptaline yol açabilir. Bize veya Aboneliğinizi satın aldığınız platforma herhangi bir Abonelik için tahsil edilen uygun ücretleri, belirlenen ödeme yönteminizden otomatik ödeme yoluyla tahsil etme yetkisini açıkça vermiş olursunuz. İlk abonelik taahhüt süreniz sona erdikten hemen sonra ve müteakip herhangi bir abonelik döneminin sonunda aboneliğiniz, otomatik olarak yenilenecek ve aboneliğe ilk başladığınızda kabul ettiğiniz abonelik fiyatı ve süresi üzerinden, zaman zaman tarafımızdan yayımlanan fiyatlandırma ve hizmetlerdeki güncellemelere her zaman tabi olarak devam edecektir. Aksi belirtilmedikçe, Abonelikler için tüm ücretler peşin olarak ödenecek ve geçerli her abonelik döneminin başında otomatik olarak faturalandırılacaktır. Tüm Abonelik satın alımları nihaidir ve tamamen bizim takdirimiz dışında iade edilemez.

5.2 Aboneliğiniz için ödenmesi gereken ücretleri veya masrafları ödemediğiniz takdirde sizi bilgilendirmek ve sorunu Kullanım Koşullarımızın 24’üncü Maddesi uyarınca çözmek maksadıyla makul çabayı gösterebiliriz ancak Aboneliğinizi ve Oyuna erişiminizi devre dışı bırakma, askıya alma veya sonlandırma hakkımızı saklı tutarız ve bunları bildirimde bulunmaksızın yapabiliriz.

5.3 Abonelik ücreti, uygun olduğu şekilde Apple veya Google’ın hüküm ve koşullarına uygun olarak Apple veya Google’ın, Ödeme Yönteminizden tahsil ettiği para biriminde görüntülenecektir.

6. İPTAL

6.1 Aboneliğinizin otomatik olarak yenilenmesini istemiyorsanız veya Aboneliğinizi sonlandırmak istiyorsanız hesabınıza giriş yapmalı ve Aboneliğinizi yönetmek veya iptal etmek için talimatları izlemeli veya aşağıdaki 6.4’teki adımları izleyerek ilgili üçüncü taraf platformları üzerinden aboneliğinizi yönetmeli veya iptal etmelisiniz (sadece hesabınızı silmek, aboneliğinizi iptal etmeyecektir). Aboneliğinizi iptal ettiğiniz takdirde iptal edilen Aboneliği, o sırada geçerli olan Abonelik sürenizin sonuna kadar kullanmaya devam edebilirsiniz. Müteakiben, geçerli süreniz sona erdiğinde Aboneliğiniz yenilenmeyecektir. 

6.2 Aboneliğinizin otomatik yenilenmesini Aboneliğinizin mevcut döneminin sona ermesinden 24 saatten daha uzun bir süre önce iptal ederseniz, Aboneliğiniz söz konusu mevcut dönemin sona ermesini takip eden dönem için iptal edilecek olup mevcut Abonelik döneminizden sonraki dönemler için sizden ücret alınmayacaktır. Aboneliği, aktif Abonelik döneminin sona ermesine kadar kullanabileceksiniz.

6.3 Aboneliğinizin otomatik olarak yenilenmesini, Aboneliğin mevcut döneminin sona ermesinden 24 saatten daha kısa bir süre önce iptal ederseniz, mevcut dönemi takip eden dönem için ücret alınacaktır. Aboneliği, müteakip dönemin sona ermesine kadar kullanabileceksiniz ve Aboneliğiniz söz konusu müteakip dönemi takip eden dönemler için iptal edilecektir.

6.4 Bir Aboneliğin otomatik olarak yenilenmesini, cihazınızda aşağıdaki adımları izleyerek ilgili üçüncü taraf platformu üzerinden iptal edebilirsiniz:        

7. İADELER

7.1 ABONELİK ÖDEMELERİ İADE EDİLMEZ VE AŞAĞIDA AÇIKLANAN DURUMLAR HARİÇ KISMEN KULLANILAN ABONELİK DÖNEMLERİ İÇİN PARA İADESİ YAPILMAZ.

7.2 ABD, Avrupa Birliği, Kanada, Birleşik Krallık veya Avustralya’da ikamet ediyorsanız ücretli Abonelikler için her türlü para iadesi, Apple veya Google gibi ilk satın alma için kullanılan geçerli platformun para iadesi hükümlerine, koşullarına ve politikalarına tabi olacaktır ve Abonelik hizmetleri, satın alma tarihinden itibaren 14 gün içinde iptal edilebilir ve iptalden önce Abonelik hizmeti kullanımınızı kapsayacak makul bir süre payı düşüldükten sonra yaptığınız ilk ödemenizin iadesini alabilirsiniz. Apple veya Google gibi üçüncü taraf bir platform üzerinden satın alınan FunPlus (Artı Eğlence) Oyunları için lütfen abonelikler ve para iadeleriyle ilgili geçerli platform ödeme koşullarına bakın. 

7.3 Güney Kore’de veya bir satın alma işleminin iptali konusunda belirli yerel gereklilikleri olan (varsa) diğer bölgelerde ikamet ediyorsanız ücretli Abonelikler için her türlü para iadesi, Apple veya Google gibi ilk satın alma için kullanılan geçerli platformun para iadesi hükümlerine, koşullarına ve politikalarına tabi olacaktır ve Abonelik hizmetleri satın alma tarihinden itibaren 7 gün içinde iptal edilebilir ancak Kullanım Koşullarımızda belirtilen Cayma ve Para İadesi Politikamıza da tabi olursunuz. Apple veya Google gibi üçüncü taraf bir platform üzerinden satın alınan FunPlus (Artı Eğlence) Oyunları için lütfen abonelikler ve para iadeleriyle ilgili geçerli platform ödeme koşullarına bakın.

8. KISITLAMALAR

8.1 Size sağlanan Abonelik, yalnızca Oyun içinde ve bu Koşullara uygun olarak kullanılacaktır. Aboneliğin, tarafınızca Oyun dışında yasa dışı yöntemlerle (örn. kötü amaçlı crack yapma) kullanılması Koşulların ihlali olarak kabul edilecek olup Kullanım Koşullarımız uyarınca Oyuna ve Aboneliğe erişiminizi iptal edebiliriz.

9. DESTEK VE ŞİKÂYETLER

Müşteri desteğine ihtiyacınız olursa veya bir şikâyetinizi bildirmek istiyorsanız ya da Oyun veya Abonelik Hizmeti ile ilgili başka sorularınız veya yorumlarınız varsa bizimle support@funplus.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.  

10. HUKUK VE YARGI YETKİSİ

Bu Abonelik Koşulları, FunPlus (Artı Eğlence) Kullanım Koşullarında belirtilen geçerli kanunlara tabidir ve burada belirtilen uyuşmazlık çözüm maddesi, bu Abonelik Koşulları ve Abonelik Hizmeti, Oyunlar ve Hizmetlerle bağlantılı herhangi bir uyuşmazlıkla ilgili olarak geçerli olacaktır.

11. Genel

Bu Abonelik Koşulları İngilizce dilinde hazırlanmıştır ve diğer dillere çevrilebilir. Bu Abonelik Koşullarının İngilizce versiyonu, bir ihtilaf veya uyumsuzluk olması veya bir açıklama gerekmesi durumunda her zaman geçerli olacaktır. 

(Abonelik Koşullarının önceki versiyonu)

(Abonelik Koşullarının İngilizce versiyonu)